ייחודיות הגן

גני שורשים, נוסדו ותוכננו מתוך רצון להעמיד לרשות הילדים את הסביבה המאפשרת ביותר לצמיחתם והתפתחותם, תוך מתן דגש על סביבתם, איכות הצוות המחנך, בטיחותם, תזונתם והעשרתם. נקודת המוצא של המערכת היא כי הילד מגיע לעולם יכול, כשיר ובעל מוטיבציה ליצור יחסים ודיאלוג עם העולם, לחקור להבין ולהתפתח; ביכולתו להשמיע, לחולל, להיות שותף ולהשפיע על התפתחותו בעולמו ועל התפתחות עולמו. אנו שמים דגש על כך שילדים חיים וכותבים את ההיסטוריה ההתפתחותית שלהם בכל רגע נתון ובכל התנסות המוצעת להם, ואנו, המבוגרים שעימם, מחנכים, מעצימים ומזמנים למידה וצמיחה איכותית ומשותפת. המשמעות של לקיחת אחריות ללוות ילדים במסע ההתפתחות של עצמם טומנת בחובה מחויבות ללא פשרות על ההתפתחות שלנו כמלווים, מתחנכים וחונכים באותו המסע.

החזון שלנו הוא לצאת למסע כל שנה מחדש; להמשיך לפתח, להצמיח ולבנות יחד- ילדים הורים ומחנכי הגן- מקום של חינוך עם תפיסה התפתחותית וחברתית, בעל איכויות מותאמות נראות ומורגשות בשטח; מקום של חיים עם גירויים עשירים ומותאמים, מקום בו הילדים מפתחים תחושה חזקה של שייכות, שותפות ומחויבות, למתרחש בגן, במערכת, בסביבה ובקהילה. מקום בו הדיאלוג והלמידה המשותפת משפיעים ויוצרים תרבות חדשה של חינוך ושל ילדות

על מנת להבטיח את האיכויות החינוכיות אליהן אנו מכוונים, מערכת שורשים נבנתה כך שתוכל לספק את כלל הצרכים של ילדי והורי המערכת. למערכת גני שורשים מטה ניהולי, אשר מונה את בעלי הגן, מנהלת משאבי אנוש ומנהלת כספים ואדמיניסטרציה. המטה הניהולי יושב בשכונת נווה צדק ואינו נמנה עם הצוות הטיפולי של הגן. על כן, מקדיש המטה את זמנו ומשאביו לפיקוח, תמיכה וניהול הגנים על רבידיהם השונים. במקביל למטה, נמצאים בשטח אנשי החינוך של הגנים. הצוות הטיפולי של הגן מונה את מיטב אנשי החינוך אשר נבחרו בקפידה. בגננו אנו מכוונים לגיוס אנשי מקצוע ואנשי צוות, בעלי איכויות אנושיות גבוהות, המעוניינים לקחת חלק פעיל בחייהם של הילדים. כאלו שיהיו מסורים להם ולהתפתחותם כמו גם לצמיחה שלהם עצמם (בתור בני אדם ואנשי חינוך), לצמיחה של ההורים ולמערכת כולה. אנשי חינוך בעלי ניסיון בעבודה עם ילדים בגיל הרך, שלהם תשוקה, רצון, נתינה ואהבה אין סופית לתחום. הצוותים שלנו מלווים על ידי יועצת פדגוגית ועוברים הכשרות וימי עיון לאורך כל השנה.

בנוסף, בכדי לשמור על היקר לכם מכל, מחויבת מערכת שורשים לשמירה על רמת בטיחות הגנים הגבוהה ביותר

מטרתנו היא כי הגנים שלנו יהוו מקום בו יתאפשר משחק חופשי, תנועה מגוונת, לימוד ופעילויות שונות תוך שמירה על בטיחותם של הילדים השוהים בגן. בנינו את הגן בליווי של יועץ בטיחות ולאור הנחיות להפעלת גן בטוח של מכון התקנים הישראלי. הוא תוכנן ואובזר בריהוט וציוד המאפשרים לילדי הגן לחקור את סביבתם, כולל דלתות ייחודיות המונעות היתפסות אצבעות ומצלמות במעגל סגור הפועלות 24 שעות ביממה. אנו נעשה כל שביכולתנו בכדי לשמור על ילדכם בשיתוף פעולה מלא של כלל הגורמים המעורבים, נפעל לאיתור גורמי סיכון ונתקן את הליקויים באופן שוטף

ילדים מדברים בכל גיל
דיאלוג והקשבה במובן הרחב של המילה- הפניית קשב מרבי לילדים, תוך לקיחת אחריות על תיעוד המתרחש, במטרה שהדבר ישמש את תהליכי החקירה והלמידה, ואת תהליכי קבלת ההחלטות המשותפים בבית החינוך. זאת, תוך שמירה על מארג תקשורתי רציף עם הילדים, עם הוריהם ובין המחנכים לבין עצמם, במטרה לבנות יחד מעשה חינוכי איכותי.
משפחת שורשים
צוות המשלב יועצים פדגוגים עם התמחות בחינוך לגיל הרך, יועצי בטיחות, תזונאית ומבשלת, אנשי שירות ואחזקה וצוות חינוכי מהמובילים בתחומם, המחויבים ללוות, להתלוות ולחבור לילדים כחוקרים, כלומדים וכמקשיבים.
בין תחושה לרגש
באמצעות שימוש בחומרי עבודה, בנייה ויצירה בתוך הגן ובחצרות, ובשימוש בעצמים מסביבות המחייה הקרובות והרחוקות יותר (מהתעשייה למשל), נזמן אינספור הזדמנויות לילדים לחקור, להתנסות, לצבור ידע ומיומנויות, לשנות, להשמיע, לקבל הד, להמציא ולהביא את סיפורם תוך העמקת הדיאלוג והאינטראקציה בין הילדים למחנכים, ובין הילדים לבין עצמם.
הגעתם הביתה
הבית הותאם אופן ייחודי לצורכי הילדים ולשמירה על תנאי מחייה, לימוד, היגיינה, זמינות ובטיחות ברמה הגבוהה ביותר, לרבות כיתות מרווחות עם שירותים ופינות החתלה נפרדות, גינה לימודית תואמת גיל לכל כיתה, מטבח הבית, המגיש מדי יום אוכל טרי המבושל במקום, חללים העומדים לרשות הילדים, כגון: ספרייה, חלל יצירה ומשחק ועוד, עם אפשרות מעבר בין החללים.
גילאי
+3
שנים
גילאי
24-32+
חודשים
ים
גילאי
18-24
חודשים
ניצנים
יער
גילאי
12-18
חודשים
גילאי תינוקיה
3-11
חודשים
הצטרפו אלינו למסע מרתק של שינוי והתפתחות !
שעות פעילות הגן: ימים א'-ה',  07:30-16:45 | ימי ו',  07:30-12:30
חודש אוגוסט: השבוע הראשון ייכלל בשנת הלימודים
למידע נוסף והרשמה, נא מלאו את הפרטים ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם:

הודעתך נשלחה בהצלחה! נחזור בהקדם.

  • Facebook - Black Circle
  • Google+ - Black Circle