הצוות החינוכי נווה צדק

תמוז אשכול - מנהלת הגן

 

   (: משפחות יקרות, ברוכות הבאות

החיבור עם ילדים מאז ומעולם היה חלק גדול מחיי וקרוב מאוד לליבי. ידעתי שהמקצוע שאבחר לי לחיים יכלול בתוכו מפגש ועבודה עם ילדים, ועם הידיעה הזו יצאתי לדרכי המקצועית

יש לי נסיון רב שנים בהדרכה ועבודה עם ילדים ונוער, בחינוך הרגיל, עם נערות בסיכון וגם עם חינוך מיוחד

אני בוגרת תואר ראשון בפסיכולוגיה ותואר שני בפסיכולוגיה חינוכית, בחירה שהגיעה מהרצון לעבוד עם טווח הגילאים הללו וממחשבה שבתפקיד הזה אוכל לעשות משהו משמעותי עבורם

לאורך הדרך גיליתי שזה לא סוג הקשר שרציתי. במקום בו הרגשתי שהדגש הוא על האבנורמלי והחריג, הבירוקרטי והמאבחן, למדתי שאני רוצה שהחיבור שלי עם הילדים יגיע ממקום של נוכחות, צמיחה משותפת, התפתחות יחדיו, שמחה צחוק וטוב

כך יצאתי למסע של לידה מחדש וחיפוש אחר המקום שיהיה המדויק ביותר עבורי. לאורך הדרך חקרתי את תחום החיבור הבין-דורי, ביקרתי בעולם במוסדות בהם פועלים גני ילדים בתוך בתי אבות מתוך רצון להביא מודלים כאלו לארץ. כך, גם הגעתי למשפחת שורשים ולגן בנווה צדק ושם, התאהבתי לחלוטין

החל מהגישה אשר שמה ורואה את הילד במרכז, כלה בדרך שבה העולם מוגש לילדים והדגש אשר מושם על החקר שלהם אותו, לצד השותפות של הילדים בפעילויות הגן השונות ועד לשותפות הקהילתית של ההורים והמסורות הייחודיות שקיימות בגן, הצוות שהוא משפחה והכי חשוב- הילדים שממלאים את קירותיו של הבית הזה. הרגשתי וידעתי שמצאתי את המקום הנכון עבורי

אני מגיעה בכל בוקר עם  כמויות אינסופיות של אהבה בלב, מוטיבציה ענקית להעניק לילדים את הטוב ביותר אשר מגיע להם, עם שמחה, התרגשות ובעיקר עם תחושה מאוד גדולה ורצון של להיות יחד, נוכחת, לראות ולאפשר להיראות, לגדול ולצמוח יחד

את כל אלו אני והצוות מעניקים ומקבלים בחזרה, בגן המיוחד הזה שהוא בית

שלווה פריידין- אשת צוות בקבוצת התינוקייה

 שלום לכם הורים יקרים. שמחה לשתף מהמסע שלי בגן שלוש של מערכת שורשים. אני בגן כבר 5 שנים כמובילת כיתת התינוקות. עבורי לקום בכל בוקר עם שמחה בלב אל הילדים, ההורים והצוות זו מתנה גדולה. אני מלאת הערכה לכל מה שקורה בגן שלנו; האווירה הצוותית בינינו נהדרת וכמובן משפיעה על הנחת בה ההורים והילדים באים לגן, האוירה הביתית, האיכפתיות הרבה שאנו חשים כלפי כל באי הבית. כל אלו הופכים את המקום למיוחד במינו וכזה המהנה לבלות עם ילדים, להעניק אהבה ויחס חם כיאה לכל תינוק וילד באשר הוא.

 

 

אורנה בראשי, מבשלת הגן

כל יום שאני קמה בבוקר, אני מצפה לבוא לגן, מחכה לראות את פניהם של הילדים כשאני באה לקראתם, מחכים ושואלים: "אורנה, מה תכיני לנו היום?". החיבור שלי לילדים דומה לחיבור שיש לי עם אוכל. שניהם באים מאהבה אין סופית שמקורה בהנאה שבנתינה. נתינה לאחרים מתוך רצון ליצור יחד משמעותי ותחושת שייכות וקרבה.

כאשר אני רואה ילד או איש צוות נהנה מהאוכל שלי, אני מתמלאת סיפוק ואושר. התגובות הן הדבר שגורם לי לחשוב על מנת האוכל הבאה שאכין. איך אעשה אותה טיפה אחרת? איזה מרקמים עוד לא חשפתי אליהם? אילו טעמים כבר מזמן לא באו לידי ביטוי וכו'...

בגן שלנו ישנם ילדים הבאים מבתים צמחוניים, טבעוניים, ילדים בעלי אלרגיות למזונות שונים. אצלי במטבח יש מקום לכולם! אני רואה בכל אותם קטנטנים כמי שמעוררים השראה ליצירה שלי בבישול. בזכותם אני ממציאה את עצמי כל יום מחדש.

אני נהנית מהלמידה דרך הילדים, דבר המתבטא בהתכווננות היום יומית שלי לטעמים של באי הבית. כך, שכל בוקר שאני באה לגן, זו חגיגה אחת גדולה עבורי.

חגית חביביאן  - אשת שפת התנועה 

ילדים, הורים, משפחות ומחנכים יקרים, שמי חגית חביביאן אם לשני ילדים - בת שמונה ובן שלוש- שזכו וזוכים לגדול ולצמוח ב"גן שלוש" . אני, בוגרת המסלול לחינוך מיוחד לגיל הרך בסמינר הקיבוצים (תואר  B.Ed. ,וכן בעלת תעודת מאבחנת דידקטית.) ומדריכת תנועה לגיל הרך בשיטת פלדנקרייז.

הנני עוסקת בחינוך משנת 2000 ,במהלך שנות עבודתי עבדתי במסגרות של ילדים בוגרים עם אוטיזם וכן עבדתי כגננת מובילה לגילאי שנתיים עד ארבע במשך שתים עשרה שנים ב"גן מוש" שבשכונת נווה צדק ,אותו הקימה שרי שרגא.

בשנת 2010 הקמתי יחד עם שרי את ה"תינוקיה" ולאחר כשנתיים פתחנו יחד את "גן שלוש" בו המשכתי את תפקידי כגננת לגילאי שנתיים וחצי וכן ניהלתי פדגוגית וחינוכית את הגן.

גדלתי והתחנכתי במושב הודיה בבית שעסק והתפרנס מחקלאות. לכן, אחד מיסודות התוכן לעבודתי עם ילדים הוא החיבור לאדמה, לטבע ולסביבת הילד. את היסודות הללו אני מביאה בטבעיות ובאמונה שלמה לסביבה האורבנית בה אני חיה כיום.

יסוד נוסף בו אני עוסקת הוא: נפש הילד ורגשותיו. זו השנה השביעית בה אני לומדת בקבוצת לימוד בהנחייתה של אורית כהן רז; לימודים בלתי פורמאליים שעוסקים בפסיכולוגיה של הילד ומתעמקים ב"כיצד החוויות הרגשיות שמוטבעות בנו בילדותינו משפיעות על ההתפתחות שלנו ". עבודת הקודש עם ילדינו דורשת מאתנו רגישות ובהירות ,שקיפות ותשומת לב רבה , גם אלו מאבני היסוד שאני מציבה בפניי בעבודתי בגן.

הבחירה בחינוך וברעיון הייחודי של גן עם "מטריית ערכים" לצד סטנדרטים גבוהים ואיכותיים, קסמה לי ונתנה לי את הכוח להמשיך ולעסוק בתחום.

לפני כשנתיים יצאתי למסע משותף עם "קבוצת שורשים". בתמיכתה הגדולה אמשיך להשקיע את מרב  המאמצים לייצב את המערכת על מנת שתהייה מגובשת, מקצועית וליבה ממוקד בעשייה ,חינוך ואהבה.

עבודתי תתחלק בין היבטים מנהליים לבין עבודה פדגוגית, עם ביסוס ערכים ופרקטיקה חינוכית. אקפיד בתשומת לב מרבית תוך יצירת גרעין צוותי חזק וחיזוק התשתיות שעליהן נבנה סדר יום וכן על התרבות והזהות של תחומי החיים השונים בגן.

אני שמחה לעמוד לרשות הילדים ולרשותכם, ההורים בכל בקשה ותהייה.

אני מאחלת לכולנו שנה מלאת עשייה ,מצמיחה ,פורייה ומשמחת.

אנשי צוות שלוש.jpg
  • Facebook - Black Circle
  • Google+ - Black Circle
גן שורשים 2016 © כל הזכויות שמורות