משמעת בריאות

כפי שידוע לכם, תשהה בגן קבוצה רחבה של ילדים. אנו נעשה כל שביכולתנו כדי לשמור על רמת היגיינה ובריאות מקסימאלית. אתם ההורים, מתבקשים ללכת אתנו בנושא זה יד ביד; בשותפות האחראית לילד הפרטי שלכם ולקבוצה כולה! אי ההקפדה או טיוח בנושא זה, הוא מכשול שפוגע בקבוצה כולה ובקהילה כולה- אנא הקפידו על נושא זה.

(מתוך חוזר ראש שירותי בריאות הציבור):

הדבקה והעברת מחלות מדבקות נפוצה במסגרות חינוכיות וקבוצתיות אחרות בהם שוהים ילדים במשך שעות רבות ביום. האמצעים בהם ניתן למזער העברה של מחלות מדבקות הם:

א. חיסון הילדים במועד- מערכת גני שורשים שותפה ליוזמת 'מחוסגן' ודורשת במעמד רישום הילדים פנקסי חיסונים על מנת לוודא כי ילדי הגן כולם מתחסנים בזמן ובכך שומרים על בריאות כלל באי הגן.

ב. שמירה על היגיינה נאותה, ובפרט רחיצת ידיים במים וסבון

ג. הרחקת ילדים/צוות מדבקים מהמסגרת לתקופה בהם הם עלולים להדביק אחרים- בהתאם לנוהל בריאות המפורט בנספח לאוגדן.

 
FB_IMG_1543254696147.jpg

משרד הבריאות ומשרד הכלכלה דורשים אישור רפואי בחזרה למסגרת החינוכית מהוריו של ילד שנעדר מהמסגרת יותר מ 4 ימים. על הרופא המטפל מוטלת החובה לספק אישור זה, בתנאי שמצב הילד מאפשר זאת. במקרים בהם הילד סבל ממחלה מדבקת, אישור החזרה למסגרת החינוכית יינתן רק כאשר הילד עבר את תקופת ההדבקה. את האישור יש לספק למנהלת הגן.

מצבי בריאות שמחייבים היעדרות או הרחקה של ילדים מהמסגרת החינוכית מפורטים בנוהל הבריאות המצורף כנספח לאוגדן

ההורים מתבקשים ליידע את הצוות בקשר להיעדרותם של ילדיהם עקב מצב בריאותם. כמו כן, הנכם מתבקשים לשים לב להערות הצוות לגבי מצבו הכללי של ילדכם (נראה שהוא לא מרגיש כל כך טוב וכו') ומצב בריאות הגן בכלל ( מבצע חפיף, גל של אבעבועות רוח, גל שלשולים, תולעים ועוד).

לסיום פרק זה, בשנים האחרונות סובלים ילדי וצוותי הגנים מתופעת כינים. התופעה ניתנת לשליטה ע"י התערבות מותאמת מבית. אנו בגן איננו עוסקים בבדיקה סירוק ו/או טיפול כלשהו הקשור בכינים. ברגע שאנו/אתם מגלים את התופעה אנו מיידעים את כל הורי הגן וקובעים מבצע חפיף. במידה ותהיה היענות ושיתוף פעולה של ההורים (טיפול לכל בני המשפחה ! אחים גדולים !) נוכל להילחם ולמגר את התופעה. סירוק במסרק צפוף, שיער קצר ו/או אסוף ושמן רוזמרין הם אמצעי הגנה יעילים למיגור התופעה בקרב ילדי הגן ואנשי הצוות.