חגים, מועדים וימי הולדת

גן שורשים עוגן בתוך התרבות של הקהילה בה הוא פועל ובתוך כך סדר היום, השבוע, ילבשו סממנים מוכרים מתוך התרבות לרבות קבלת שבת (אווירת יום שישי), ימי הולדת, למידה עם ומתוך המועדים והחגים של לוח השנה מזמן לנו ועוד. אנו תמיד נרצה להיחשף דרך ילדים, אנשי צוות ומשפחות , לתרבויות נוספות, מנהגים, לוחות שנה נוספים ועוד.

אנו, דוגלים ביצירת קהילה ושותפות בין הבית לגן. מתוך הגן יוצאות מדי שנה ולעתים מזומנות, יוזמות להידוק הקשר והגשר בין הבית לגן כדוגמת פעילויות משותפות, הורים וילדים בחגים, טיולים משותפים, קבלות שבת וימי הולדת.

אנו רואים במועדים ובחגים, חלון הזדמנויות לחוויה רגשית-חברתית משותפת, ולכן, באופיין של החגיגות שלנו, יש דגש על חוויה ועשייה משותפת. חג וחגיגה אינם זמנים להעמיד את הילדים בשורה, ללמד אותם סדר פעולות ותנועות ע"מ שההורים יוכלו לבוא ולצפות בהצגה או בהפקה. הילדים אינם במבחן, לא במהלך שיגרת החיים בגן ולא במסיבות. גם כך, יש לקחת בחשבון שיש ילדים, שעבורם התכנסויות חג עם או בלי הורים, ימי הולדת, כשאור הזרקורים מופנה אליהם, הם שינויים בשגרה, הדורשים כוחות ויסות ע"מ להתארגן לפעילות. הורים, נבקשכם לקבל בהבנה תופעות של בכי, התרגשות גדולה, הצמדות וסירוב לפעול יחד.

חגים 17.jpg

חשוב מאוד שבמהלך פעילויות משותפות, טיולים וכו', כל ילד בגן, יהיה מלווה בהורה  שיהיה פנוי עבורו ולא מטפל באחים ו/או עסוק בפלאפון, במחשב הנייד, בכלב ועוד. הדגש כפי שנאמר, הוא על חוויה ועשייה משותפת ולכן, נשב יחד, נשיר יחד, נרקוד יחד ניצור יחד, צוות, ילדים והורים.

כמובן שבכל ההכנות לקראת מועד, חג וחגיגה, הילדים שותפים וככל שהם בוגרים יותר, הם לוקחים יותר אחראיות בקביעת הפעילות שתעשה במועד.

בגן מסורות משפחתיות בתקופות החגים כדוגמת מפגש מואר וחגיגי בחג החנוכה, טיול קטיף פירות הדר בפרדסים בט"ו בשבט, חגיגת מים וביכורים בשבועות ועוד. אנו נשמח ונעריך שותפות, עזרה ויוזמה של משפחות הגן בכל המפגשים והחגיגות במהלך השנה.

ימי הולדת בגן: אנו עורכים בגן ימי הולדת אישיים לילדים בנוכחות בני משפחה וקרובים משמעותיים. בכל אחת מקבוצות הגן, מתפתח טקס ייחודי אשר נבנה עם הילדים החוגגים. גם ההורים מתבקשים לבוא להשתתף, השתתפות פעילה בטקס, וזאת ע"י הכנה מראש של ברכה/פעילות-קצרה/משחק/נגינה/שיר, בהתאם לבקשת הצוות.

אנו מבקשים מההורים לא להביא לימי הולדת ממתקים וחטיפים, ונסתפק בעוגת יום הולדת חגיגית. כמו כן, חל איסור מוחלט של הכנסת בלונים לשטח הגן- אנא הקפידו על כך.

בתחילת השנה או כחודש לפני תאריך הלידה של ילדכם, ייפנו אליכם, כדי לקבוע תאריך ולקבל אינפורמציה לגבי החגיגה.

חשוב לנו להבהיר: במהלך חודשיי  הקליטה, לא נוכל לחגוג ימי הולדת. ילדי ספטמבר אוקטובר יקבלו תאריך מיד עם סיום תקופת ההסתגלות וזאת בכדי לאפשר לילדי הגן ליצור שגרה בטוחה ומוכרת. בשל כך, ולעיתים בשל גודש של ימי הולדת בחודש נתון עשוי להיווצר מצב ובו מספר ילדים יחגגו את יום ההולדת באיחור מסוים.