בטיחות כערך עליון

בראש סדר העדיפויות שלנו, קיים נושא הבטיחות בגן. אנו בגני שורשים, נעשה הכל בכדי להגן על ילדכם ולאפשר להם לחזור הביתה בשלום.

נקודת המוצא שלנו היא כי גן הילדים צריך לשמש מקום בטיחותי, הן מההיבט הפיזי והן מההיבט של ניהול הפעילות בגן. הגן נבנה ופוקח על ידי יועץ בטיחות מוסמך ולאור הנחיות של מכון התקנים הישראלי אשר מגיע לפיקוח ובקרה לאורך שנת הלימודים.

לאור המלצות יועצי בטיחות, ובדיקות פנימיות תקופתיות, אורגנה הסביבה הפיזית של ילדי הגן כך שתהיה בטוחה וללא מפגעים. מתקני המשחקים בעלי תו תקן, דלתות הגן מוגנות ובעלות מנגנון למניעת טריקה, מדרגות הגן מגודרות במעקה, שקעי החשמל מכוסים ונמצאים מעל גובהם של הילדים, חומרי הניקוי מאוחסנים הרחק מהישג ידם של הילדים, כל הציוד למשחק מוטורי מותאם לגילאי הילדים ואושר ע"י ממונה הבטיחות.

בשנה החולפת קיבל הגן את תעודת 'הגן הבטוח' מטעם מכון התקנים.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

נושא הבטיחות מהווה עיסוק יומיומי של צוות הגן. בכל בוקר לפני כניסת הילדים, נעשות סריקות של הצוות בחצר ובמבנה הגן לאיתור חפצים חשודים או מסוכנים ולבדיקת מתקני הגן ותקינותם. בסיום כל יום צוות הגן מקפיד לכסות את ארגז החול ולוודא כי הוא נקי מפסולת, אבנים וחומרים מסוכנים, וכן לאורך כל שעות הפעילות נמצאים הילדים בהשגחה מלאה וקפדנית של הצוות.

כגן לומד, אנו עורכים תחקירים מקיפים לאחר אירועי בטיחות. תחקירים אלו משרתים אותנו לבקרה ושיפור במטרה שמקרים כאלו לא ישנו בהמשך.

בנוסף, לגני שורשים קיימות פוליסות גנים מורחבות הכוללות את הילדים, העובדים, ההורים והמבנה.

FB_IMG_1543154610667.jpg

הבטיחות נוגעת בעוד תחומים בחיי הגן:

 

• בכל קיץ  עוברים כל הצוותים קורס "עזרה ראשונה" ובהמשך פעילותנו נחשפים בימי העיון גם לתוכן הנוגע בבטיחות הילדים בגן. כמו כן, הצוותים עוברים השתלמות של פיקוד העורף המסבירה התנהלות במצבי חירום.

• בגן קיימת מערכת גילוי שריפות וקיימים אמצעים תקינים בהתאם לתקן של כיבוי אש

• הגן מרושת במצלמות אשר נועדות לצרכי בקרה ותחקור של ההנהלה במידת הצורך. המצלמות לא מיועדות לתצפיות ו/או שימוש של צוות והורי הגן.

• בהתאם לכללי הפיקוח, לא יהיה הצוות אחראי למתן תרופות; אין להביא לגן אנטיביוטיקה, אין להביא תרופות וקרמים(גם הומיאופאתיים), תרופות נגד שיעול ועוד.

• הורים לילדים אלרגיים מחויבים לדווח למנהלת הגן במעמד הרישום וכן לצוות הגן בתחילת השנה. אנו מבקשים למסור בכתב יחד עם מסירת טפסי ההרשמה את פרטי האלרגיות ולהבהיר בפני המנהלת בעל פה את הכתוב על מנת שנוכל לעמוד על יכולתנו להיערך למנוע ולטפל באופן בטוח ומותאם לכל אחד מהמקרים.

• כמובן שאין לאחסן בתיקי הילדים תרופות! על הורי הילד לארגן את תזמון מתן התרופות כך, שהם יהיו האחראים והמבצעים את הפעולה.

• באותה נשימה, נבקשכם לשים לב לחפצים שמובאים לגן בתיקי וכיסי הילדים. נא להקפיד לא לשלוח חפצים שעשויים להיות מקור לחנק: מטבעות, כדורים, חרוזים קטנים, חבלים, מברגים, מצתים, סוכריות, סכינים, מסטיקים, פיצוחים, בלונים ועוד.

סדרי הכניסה והיציאה מהגן

• לגני שורשים כניסות בעלות קודן חשמלי. בעת הכניסה והיציאה מהגן, ברור כי "את השער\דלת פתוח השארת, את חיי ילדינו הפקרת!".

גם מנגנונים חשמליים, קודנים ומחזירי דלת למיניהם יכולים להיכשל ולכן נידרש ווידוא כי הדלתות, השערים נסגרים וכי אף ילד לא יצא אתכם בטעות. נא הקפידו לסגור דלתות ושערים ולהימנע ממסירת קוד הכניסה לגן למי שאינו חלק ממשפחת הגן. כמו כן, אנא דווחו באופן מידי לאחד מאנשי הצוות אודות חפץ חשוד, אישיות חשודה ועוד.

• יש לשים לב גם לכניסות ויציאות מכיתות הגן ולהקפיד לסגור את הדלתות לאחר פרידת בוקר/ איסוף הילדים אחר הצהריים.

• בגני שורשים לא קיימת שמירה וזאת מבחירה, מתוך שיקול דעת בהיבטים עקרוניים, פילוסופיים ושיקולים של הפניית משאבים כלכליים. אם יתעורר רצון לשדרג היבטים בטיחותיים ו/או להעלות את שאלת השמירה, ייקחו ההורים בחשבון, שהם אלו שיישאו ביזמות, בביצוע ובעלויות השונות, הכרוכות ביוזמה.

 

אנו מבקשים- ילד שלא יגיע לגן עד השעה 9:00, על הוריו ליצור עמנו קשר; לחילופין אנו ניצור עמכם קשר על מנת להבין למה לא הגעתם לגן ובכך להיות שותפים למניעת אסון מחריד של השארת ילד ברכב.

 

אנו מדגישים! אין  לקבוצות הגן מרחבים מוגנים ולכן אנו מחויבים שלא לעבוד ב"שעת חרום"- "שעת חרום" הוא מצב לאומי\עירוני וההצהרה מגיעה מטעם הרשויות\פיקוד העורף\משרד החינוך\הביטחון- מאחר וגם בשעת חירום אנו נשלם את כל החבויות שלנו לעובדים\רשויות\שכירות וכו' לא נוכל להחזיר כספים בגין ימים בהם לא התקיימה פעילות בגן., תעשה מלאכת מחשבת צוות- הנהלה- גורמי ייעוץ על איך לבוא לקראת ההורים מבלי לפגוע בחבויות שלנו כלפי צוות הגן.

 

חשוב לנו לציין כי ערנות כל השותפים למערכת, חיונית והכרחית. במידה וגיליתם תקלה/ חפץ שנראה לכם מסוכן, או כל אירוע חריג, אנא האירו את תשומת ליבנו על מנת שנוכל להתייחס ולתקן במידת הצורך.

 

אנא עזרו לנו להיות מקום בטוח יותר!